Datury (anielskie trąby, bieluń) – kwiaty jak z bajki…

Moi Kochani, tym razem przygotowałam coś dla miłośników natury – ogrodnicze nowości i ciekawostki oraz pomysły na zagospodarowanie zielenią przestrzeni w domu i poza nim. Na swoim blogu na worpress.com, dodałam nową kategorię o nazwie „Magiczny Ogród” w celu odnalezienia wpisu, który Was interesuje z tej tematyki. Chciałam jeszcze wspomnieć o tym, że mam drugiego bloga na blogspot.com, który nie jest skategoryzowany. Każdy z Was może sobie wybrać stronę na którą woli zaglądać, a jeżeli chcecie być na bieżąco z postami to dodałam opcję subskrypcji – zawsze możecie śledzić bloga przez e-mail.

Wpis ten może być też ciekawy dla miłośników narkotyków „na własny użytek”😉 Naprawdę uwierzcie, że piszą do mnie różne osoby i nigdy nie potępiałam i nigdy nie będę potępiała ich za swoją odmienność albowiem są to również istoty boże. Mogę natomiast potępiać ich konkretne działania, które są złe. Natomiast jeśli tacy ludzie przez całe swoje życie nikogo nie skrzywdzili, nie tylko ich nie potępiam, iż są psychopatami, narkomanami, transseksualistami itp., lecz bardzo podziwiam, że tacy ludzie mieli trudniej niż inni, lecz byli uczciwy. Mój Drogi Czytelniku…

 „Nig­dy nie oceniaj człowieka, bo nie wiesz przez ja­kie góry i do­liny mu­siał on przejść, aby stać się tym kim jest…”.

gardenMoi Kochani, baśniowa kraina i baśniowy czas są tu i teraz, realne tak samo jak my. Moja historia rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy to zdesperowana wszystkim postanowiłam żyć niczym Alicja w swojej Krainie Czarów. Od dziecka wyobrażałam sobie przyszłość, jak będzie wyglądać i muszę Wam powiedzieć, że wszystko co sobie wymarzyłam przez te lata, zrealizowało się w moim życiu. Zazwyczaj pragnienia dziecka są po prostu nierealne, moje przynajmniej częściowo takie były. Chciałam Wam uświadomić, że każde nierealne marzenie można przełożyć na rzeczywistość, jeśli umiecie poszukiwać rzeczywistości jako tego co realne. Pamiętajcie, że każde marzenie jest nam dane wraz z siłą potrzebną do jego spełnienia !

Rzeczy nierealne, będące jedynie przedmiotem wspomnień lub marzeń, nie tylko mogą być źródłami szczęścia, ale nawet mają pewną przewagę nad innymi. Bo podczas gdy realnych nie możemy przekształcać do woli, to marzeniami i nawet wspomnieniami możemy operować swobodnie; w nich świadomość odrywa się od życia i wchodzi w świat wyidealizowany, dostosowany do pragnień człowieka.

Moi Kochani, dziś temat o kwiatach jak z bajki, czyli taką rośliną dla mnie jest „datura” (zwana inaczej jako anielska trąba, bieluń). To potoczne nazwa tych pięknych kwiatów w Polsce, z anielskimi trąbami kojarzą się ich kwiaty. Różne wydawnictwa podają, że jest ich 25 odmian, my (razem z mężem) posiadamy ich kilka: datura różowa, pomarańczowa, żółta biała i biała pełna (która posiada więcej płatków kwiatowych w jednym kielichu).

Datury kwitną do końca lata, czyli tak do końca września jeszcze pięknie rosną, rozwijają się. W upały należy podlewać ją bardzo obficie, nawet kilka razy dziennie. Natomiast w okresie zimowym, muszą być schowane w ciemnej piwnicy.

Dlaczego należy trzymać je akurat w tym miejscu? Zapach tej rośliny jest tak intensywny, że trzymanie w domu nie jest dobrym pomysłem. Inny powód to temperatura. W okresie zimowym, datury powinny stać w chłodnym miejscu (temperatura powinna być niższa niż temperatura latem w ogrodzie). Natomiast jeszcze inny wzgląd znajdziecie na końcu tego wpisu. Poniżej wstawiłam moje zdjęcie zrobione telefonem komórkowym. Roślina uprawiana jest w doniczkach w ogrodzie i tylko w porze letniej.

bieluń136656881679 7

Prawda, że roślina jak z bajki?

Wydawać się może, że bieluń to roślina idealna. Jednak niesie ona ze sobą pewne niebezpieczeństwo. Jest to ziele, które po spożyciu stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Wszystkie części rośliny są trujące, zatem jeśli macie domowe zwierzaki bądź małe dzieci w domu to musicie uważać, aby po jej spożyciu, nie wystąpiły objawy silnego zatrucia. Przede wszystkim zatruć można się każda rośliną, która tak jak bieluń, zawiera alkaloidy tropanowe. Jednak bieluń jest bardziej niebezpieczny, ponieważ może spowodować atak psychotyczny. * Bieluń dziędzierzawa, inaczej datura, to również roślina, która często bywa zażywana jako środek narkotyczny wywołujący halucynacje.

1325376093890

————————————————————————————————–
 SKLEP INTERNETOWY: http://www.magiczny-sklep.pl
————————————————————————————————–
 STRONA WWW: http://www.jasnowidz.tv
————————————————————————————————–

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s